Serwis PRZELEWY24 jest internetowym serwisem usługowym, pośredniczącym w przekazywaniu płatności pomiędzy Klientem i Sprzedawcą. Serwis udostępnia Klientom różnorodne metody wykonywania płatności, przyjmuje płatności Klientów na swoje konta, potwierdza Sprzedawcy zrealizowanie płatności i przekazuje te płatności na konto Sprzedawcy. Płatności pobrane od Klientów Serwis przekazuje na konto Sprzedawcy w trybie natychmiastowym.
Na dokonanie płatności Klient otrzymuje w serwisie 15 minut. W tym czasie serwis sprawdza, czy wpłata klienta została przekazana na konto bankowe serwisu lub - w przypadku kart płatniczych - pozytywnie autoryzowana. Jeśli tak - do Sprzedawcy przekazywane jest potwierdzenie wpłaty.
Korzyści dla klientów płacących poprzez system PRZELEWY24:
  • Możliwość dokonywania płatności poprzez przelew internetowy z konta posiadanego w banku innym niż bank internetowy wraz z wszystkimi tego zaletami, takimi jak: łatwe udowodnienie płatności, lepsze zabezpieczenie procesu płatności, brak konieczności posiadania karty płatniczej akceptowalnej w Internecie, itp.

  • Zabezpieczenie transmisji między Klientem a Serwisem poprzez szyfrowanie i certyfikat serwera.

  • Nieodpłatna zapłata kartą płatniczą lub przelewem z banku obsługiwanego przez Serwis.